Appenzell – bajkowe miasteczko u stóp Alp

Apteka Löwen - Appenzell

Dziś zabieram Was do bajkowego miasteczka Appenzell, położonego u stóp łańcucha Alp Berneńskich. Miejscowość ta słynie nie tylko z sera Appenzeller (więcej tutaj). Na świecie znana jest przede wszystkim z głównej alei zdobionej kolorowymi fasadami. Każda kamienica posiada swój wyjątkowy wzór.

Spacerując główną ulicą warto zatrzymać się przed „Löwen Drogerie”, zdobionej pięknymi malowidłami. Na fasadzie pojawiają się zioła lecznicze, które wykorzystywano w aptece. Muszę wspomnieć, iż budynek został określony jako „klejnot architektury” szwajcarskiej. Niezwykle interesujące są także szyldy informujące o tym, co oferuje dany lokal.

Region słynie z przywiązania do tradycji, a historię miasta można poznać na każdym kroku. Mieszkańcy chętnie chodzą w swoich strojach ludowych oraz nie wstydzą się pokazywać swojej kultury ludowej. Latem odbywają się tutaj pokazy tańca ludowego oraz koncerty muzyki tradycyjnej wraz z jodłowaniem. W Appenzell przetrwała 600 letnia tradycja Zgromadzenia Ludowego. Wszystkie osoby uprawnione do głosowania spotykają się na głównym placu Landsgemeindeplatz w ostatnią niedzielę kwietnia i decydują o ważnych sprawach kantonu. Głosowanie odbywa się przez podniesienie prawej ręki.

Zobaczcie moją relację z bajkowego miasta!

 

 

  • Też często fotografuję takie szyldy jak na Twoich zdjęciach- mają swój urok!

  • marzena

    wlasnie wrocilam z wakacji ,gdzie zajrzalam do Appenzell,jestem zauroczona tym miasteczkiem ,sam dojazd juz rozbudzal moje zmysly i zachwyty a juz jak stanelam w miasteczku to byly same ochy i achy.Bylam tam w niedziele ale lokalne sklepiki z rekodzielem i wyobami lokalnymi byly otwarte .Super smaczne sery,chleb wypiekany metoda radycyjna w starym piecu ,naleweczki ,piwo .Polecam goraco ten rajski zakatek swiata.Bardzo chcialabym tam jeszcze kiedys pojechac,moze sie uda bo i moj partner tez jest pod wielkim urokiem Appenzell.

    • Zgadzam się! Trasa jest przepiękna i ta soczysta, zielona trawa! Byłam już tam wiele razy, ponieważ zawsze kiedy odwiedzają nas goście, to zabieramy ich właśnie tam 🙂

Close