Jak spędzić Walentynki?

Jak spędzić Walentynki?

Walentynki to idealny moment na to, aby wprowadzić trochę „lukru” w naszym związku. Oczywiście, wiele razy czytałam, że miłość powinno się celebrować codziennie, a nie od święta. I faktycznie tak powinno być. Jednak ja bardzo lubię Walentynki i obchodzę je od najmłodszych lat. W tym roku przygotowałam dla mojego męża kolację-niespodziankę już dwa dni wcześniej, ponieważ weekend to idealny czas na taką okazję.

Tak szybko nakrywałam stół, że źle rozłożyłam sztućce. Poprawnie widelec powinien być po lewej stronie talerza, a łyżka po prawej stronie obok noża. Zastanawiałam się czy publikować ten wpis z taką wtopą, jednak później doszłam do wniosku, że szkoda wyrzucać takie ładne zdjęcia. Mam nadzieję, że wybaczycie mi ten błąd 🙂

Jak spędzić Walentynki? Romantyczna kolacja | Polenka.pl

Jak spędzić Walentynki?

Pomysłów jest wiele. Uważam, że najłatwiejsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, dlatego naczęściej spędzam je z moim mężem w naszych czterech kątach. Przyrządzam kolację, a później oglądamy wspólnie wybrany film. Bywały lata, że tego dnia wychodziliśmy do ulubionej kawiarni lub restauracji, albo do kina, ale zawsze spotykały nas wtedy tłumy ludzi. Od jakiegoś czasu wolimy spędzić ten czas w spokoju i na własnych zasadach.

Jak zorganizować Walentynki? Pomysły | Polenka.pl

Jak przygotować Walentynki? | Polenka.pl

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, głównym motywem moich tegorocznych Walentynek jest kolorystyka. Chociaż wiele osób twierdzi, że połączenie czerwieni i różu nie jest najlepszym rozwiązaniem, to ja je uwielbiam. Na stole przykrytym białym obrusem położyłam wazon z tulipanami, następnie rozłożyłam talerze, na których znalazły się serwetki złożone w kształt serca. Ozdobiłam także ścianę za stołem – nakleiłam na nią wycięte wcześniej serduszka w kolorze czerwonym i różowym.

Kolacja walentynkowa | Polenka.pl

Dekoracje na Walentynki DIY | Polenka.pl

❤️ Jeśli szukacie prezentu na Walentynki, to zajrzyjcie do mojego poprzedniego wpisu. Przygotowałam specjalne kupony walentynkowe do pobrania i wydrukowania.


Jestem ciekawa jak Wy spędzacie Walentynki. A może jesteście w grupie tych osób, które nie przepadają za tym świętem?

 • Przy tak pięknie zastawionym stole zamiana miejscami łyżki i widelca to pikuś! Pewnie nawet nie zwróciłabym na to uwagi, gdybyś o tym nie napisała. Fajnie, że jest taki dzień w roku,przypominający o celebracji miłości. Jasne, że powinno się świętować cały rok, ale nie zaszkodzi raz w roku poświętować trochę bardziej:)

  • A ja byłam pewna, że wszyscy zauważą. Dla mnie Walentynki to także dzień, który usprawiedliwia tyle różu i serduszek. 🙂

 • Ale słodko! 🙂 Jakbyś nie powiedziała o sztućcach to pewnie nikt by nawet nie zauważył! 😉

 • Cudnie! Należę do osób, które różu z czerwienią nie łączą, ale tutaj wygląda to doskonale 🙂
  Nie przepadam za walentynkową, wszechobecną słodyczą, ale akurat w tym roku ostatni miesiąc spędziłam z moim J. praktycznie oddzielnie, więc to chyba dobry dzień na spędzenie go wspólnie, skoro już okazja się nadarza 🙂

 • Stół wygląda rewelacyjnie. Połączenie czerwieni i różu z dodatkiem zieleni wygląda świetnie. Serce z serwetki też zagości na moim stole, a truskawki będą w czekoladzie!

 • Mąż musiał być w siódmym niebie na sam widok tak pięknie nakrytego stołu!
  Zrobiłaś piękną niespodziankę! A widelcem i łyzką wcale się nie przejmuj, bo ja z tego wszystkiego nie zauwazyłam, jak to okreśłiłaś – wtopy – bo byłam zachwycona zdjęciami i klimatem tego wpisu 🙂

  • Oczywiście mąż był najbardziej zadowolony z jedzenia, ale docenił także dekoracje 🙂

 • Stół nakryty przepięknie! Sama chętnie zasiadłabym do takiego stołu na romantyczną kolację we dwoje ♥ Ja w tym roku walentynek jakoś specjalnie nie obchodzę, ale pomysł na kolację w takiej aranżacji zapisuje i wykorzystam z pewnością na inną okazję. 😉 A z wtopą – pewnie gdybyś o tym nie napisała to sama nie zwróciłabym nawet uwagi – bo na zdjęciach jest tyle pięknych akcentów, że nie można się skupić na jednej rzeczy, ale z pewnością znalazłoby się jakieś sokole oko 😀 dobrze, że mimo wszystko zdecydowałaś się na publikację, bo ile tak pięknych, estetycznych wrażeń byśmy stracili ♥

 • Gdyby nie te sztućce, to po prostu byłoby za idealnie ;). Wspaniały klimat stworzyłaś i faktycznie masz rację – połączenie czerwieni i różu świetnie wygląda.

 • Jaka moda zapanowała na walentynki na blogach, zresztą jak wszędzie 🙂 Ja jakoś większej uwagi nie przywiązuje to tego dnia, nie obchodzę i nie uznaje serduszek, misiaczków, czekoladek. Ewentualnie mogę gdzieś wyjść i spędzić czas w miłym towarzystwie.

  • Czyli jesteś raczej z tej drugiej grupy 🙂 Ja to święto uwielbiam, no może oprócz tych kupnych misiaczków.

 • Nie umiem się skupić na tekście, bo zdjęcia są przepiękne! 🙂

 • Ja w tym roku nie zauważyłam walentynek. Miałam trochę zabiegany dzień, a samotnej nikt o nim nie przypomni.

Close