Małe przyjemności, które sprawiają, że dzień staje się lepszy

Małe przyjemności, które sprawiają, że dzień staje się lepszy | Polenka.pl

Jeszcze kilka lat temu uważałam, że szczęście można osiągnąć robiąc coś spektakularnego lub przeżywając wyjątkowe chwile. Raczej nie doceniałam codzienności, w dodatku moja radość z momentów, które były dla mnie bardzo ważne ulatywała bardzo szybko. Od jakiegoś czasu staram się doceniać uroki każdego dnia, nawet jeśli jest zwyczajny. To właśnie małe przyjemności sprawiają, że zamykam oczy z poczuciem, że mój dzień był udany. Takie momenty składają się na tygodnie, a te na lata.

Większość moich „małych przyjemności” jest bardzo prostych, wręcz trywialnych. Zauważyłam, że dużą radość sprawiają mi czynności i rzeczy, które sama zrobię. Sam proces tworzenia jest bardzo kreatywny, a nawet czasem ważniejszy od efektu końcowego. Wiele zależy od naszego nastawienia, bo jeśli będziemy ciągle myśleć „muszę to zrobić”, „nie mam siły”, „nie chce mi się”, to faktycznie będziemy czuć się zmęczeni i prawdopodobnie nie zrobimy nic. W takich przypadkach warto mieć pozytywne nastawienie i pomyśleć o korzyściach jakie osiągniemy.

Małe przyjemności, które sprawiają, że dzień staje się lepszy | Polenka.pl

Moje małe przyjemności

Kreatywnie

Uwielbiam tworzyć. Nie ma znaczenia czy haftuję, robię nowe DIY czy projektuję nowe grafiki. Każdy proces twórczy jest dla mnie mocno angażujący, ale też niezwykle mnie uspokaja i relaksuje. Jedynym minusem jest fakt, że zupełnie wtedy tracę poczucie czasu.

Kawa

Już kiedyś wspominałam, że jestem kawoszką. Uwielbiam smak i aromat kawy, który budzi mnie każdego ranka. Kiedyś potrafiłam wypić kilka filiżanek dziennie, a teraz ograniczam się do jednego caffe latte o poranku. To już jest mój mały rytuał. Uwielbiam rozpoczynać pracę z kubkiem ciepłej kawy.

Małe przyjemności, które sprawiają, że dzień staje się lepszy | Polenka.pl

Domowe SPA

Jestem zodiakalnym rakiem, dlatego uwielbiam długie gorące kąpiele i mogłabym leżeć w wannie godzinami. Jak wiadomo: po pierwsze nie jest to zdrowe, po drugie nie jest tanie, a po trzecie ekologiczne, dlatego staram się ograniczać w tej kwestii. Jednak nie odmawiam sobie tej przyjemności po trudnym lub stresującym dniu.

Spokojny wieczór

Idealny poranek rozpoczyna się już wieczorem poprzedniego dnia, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Jeszcze do niedawna wszystko zostawiałam na ostatnią chwilę. Prasowanie, pakowanie, przygotowywanie – w efekcie albo czegoś zapominałam, albo byłam spóźniona, albo coś poszło nie tak. Dlaczego się tak stresować i męczyć, skoro wszystko można zaplanować wcześniej.

Wieczór to dla mnie również czas relaksu, a także pora na książkę, albo obejrzenie ulubionego serialu. Nie mam już problemów z zasypaniem i wybudzeniem się rano.

Małe przyjemności, które sprawiają, że dzień staje się lepszy | Polenka.pl

Zapraszam Was także na wpis, w którym wspominam dlaczego warto celebrować codzienność.

A jakie są wasze małe przyjemności?

 • Ahh, czym byłoby życie bez małych przyjemności? 🙂 Ja też kawkuję, ale w kawiarniach, a z reguły to w jednej, tej ulubionej. Uwielbiam też obserwować, jak zmienia się przyroda wraz z porami roku.

 • Ja też uwielbiam tworzyć i to zawsze dla mnie najlepiej spędzony czas 🙂

 • Ohhh tak, zgadzam się! 🙂 Chociaż ja dorzuciłabym jeszcze jakiś film! ;))))

  • Tak! Film zdecydowanie 🙂 Właśnie wczoraj kupiliśmy rzutnik, dlatego kino domowe będzie u nas coraz częściej 🙂

 • Masz zupełną rację – trzeba doceniać te najprostsze chwile i małe przyjemności. Ja uwielbiam wieczorem usiąść z książką w ręce albo oglądnąć sobie odcinek jakiegoś ulubionego serialu.

 • Pisanie i szydełkowanie to zdecydowanie dwie rzeczy, które dają mi najwięcej przyjemności- no może jeszcze czasemjakiś spacer 🙂

 • Lepiej brzmi „chcę” niż „muszę”. JA już dawno słowo „muszę” wykreśliłam ze swojego słownika 😉

 • Ja z kolei lubię spokojne, leniwe poranki – cudowna sprawa, szczególnie w niedzielę, kiedy dostaję śniadanie do łóżka i czuję, że czeka mnie cudowny dzień 🙂

  Prace kreatywne również dają mi wiele przyjemności. Oprócz tego sport, czytanie i seriale 🙂

 • Uwielbiam takie małe przyjemności… tylko zamiast kawki, herbatka… ale domowe spa jak najbardziej 😉 Moje przyjemności dodatkowe to jeszcze wieczór z serialami lub coś wyjątkowego dla podniebienia!

 • Zdecydowanie uwielbiam kreatywne chwile – tworzenie tutorialu, dekorowanie mieszkania czy planowanie, jak urządzę balkon w tym roku 😉 Dodatkowo chwile z albumem Project Life sprawiają, że czuję się zrelaksowana. Poza tym nie ma nic lepszego po całym dniu (zwłaszcza ciężkim), niż gorący prysznic. Bardzo rozluźnia mięśnie.

 • Wpis o moich małych przyjemnościach mam już w wersjach roboczych. Też lubię swoje małe rytuały, zwłaszcza gdy potrzebuję odpoczynku i mobilizacji do pracy:)

 • Takie drobne, codzienne rytuały i przyjemności sprawiają, że czujemy się wspaniale:). Tez mam różne swoje rytuały. Najważniejsze dla mnie są te poranne, ponieważ zapewniają mi udany dzień:). Bardzo lubie wstawać wcześnie – o 6:00 – brać prysznic i jeść pyszne śniadanko na spokojnie, bez pośpiechu.

 • Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Teraz siedzę i rozmyślam, co robię w ciągu dnia z takich małych przyjemności. W sumie mogę do takich przyjemności zaliczyć duży kubek owocowej herbaty z rana.

 • Daria

  Zależnie od nastroju i chęci – chwila z książką w łapce albo odcinek serialu 🙂

 • Śniadanie w łóżku z książką i kawą, najlepiej w sobotni leniwy poranek. ✨ Oj, jak ja to lubię!

Close