Jak zrobić wielkanocny wieniec?

Jak zrobić wielkanocny wieniec?

W ostatnim wpisie wspominałam, że z utęsknieniem czekam na wiosnę. Chyba szybko się nie pojawi, bo dziś znowu zaczął padać śnieg.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego przygotowałam kolejne świąteczne DIY. Wielkanocny wieniec będzie świetną dekoracją każdego wnętrza, a także sprawdzi się jako ozdoba drzwi wejściowych.

Jak zrobić wielkanocny wieniec? Potrzebne materiały

Jak zrobić wielkanocny wieniec?

Do wykonania wieńca potrzebne będą: baza z wikliny lub gałęzi, piórka, wydmuszki lub sztuczne jajka, wstążka, nożyczki i klej. Wszystkie dodatki znajdziecie na allegro, w supermarketach lub w sklepach budowlanych typu OBI czy Leroy Merlin. Gotową bazę wiklinową można zastąpić własnoręcznie uplecionym wieńcem z gałęzi.

Do bazy doklejamy pióra i wydmuszki. Najlepiej sprawdzi się klej na gorąco (uwaga na palce!). Na koniec można przewiązać wieniec szeroką wstążką, która nada trochę elegancji. I gotowe!

Wykonanie wieńca nie jest skomplikowane. Wystarczy chwila czasu i trochę chęci.

Sami zobaczcie!

Wieniec zawisł na drzwiach wejściowych do mojego mieszkania. Przyznam, że nigdy wcześniej nie ozdabiałam drzwi ani klatki schodowej. Zmobilizowali mnie do tego sąsiedzi, którzy tworzą nowe dekoracje na każdą porę roku lub święta.

Jak zrobić wielkanocny wieniec

 

Więcej wiosenno-świątecznych projektów DIY znajdziecie tutaj: Wielkanocne DIY

Dekorujecie swoje mieszkanie na Wielkanoc?

 • Rach-ciach i gotowe! Uwielbiam patrzeć na takie projekty, ale coś sama czuję się obuleworęczna do takich rzeczy 😉 Czekam aż w końcu znajdę „swoje” miejsce do mieszkania i tam mam nadzieję, że zacznę się realizować 🙂 PS. Muzyczka pobudziła mnie do działania!

  • Ciekawy przypadek, obuleworęczność 😀 Jestem oburęczna, ale czasem czuję się jak „obuleworęczna”, bo nie mam jednej silnej i dominującej ręki.

 • Bardzo fajny ten wianek – prosty i wiosenny! Bazę widziałam w Pepco, muszę się więc wybrać na zakupy. Ja próbuję zazielenić gałązki forsycji w domu, ale na razie ciężko mi idzie, gałązki poza zielonymi pączkami są dalej gołe 🙂

  • Do tej pory nie wiedziałam jak się nazywa ten krzew. Przyniosłam gałązkę ze spaceru i po kilku dniach zaskoczył mnie widok żółtych kwiatów. Liczyłam jedynie na zielone listki, a tu taka niespodzianka 🙂

 • Uwielbiam DIY! A Twój wianek prezentuje się pięknie! <3 Chętnie wykonam taki jak tylko znajdę chwilę wolnego, bo ostatnimi czasy namiętnie produkuję koszyczki wielkanocne z papieru. 😉 Zajrzę po inne inspiracje! 😉

 • Wygląda cudownie! <3

 • U mnie iście wiosenna pogoda już drugi dzień. 🙂 U mnie z dekoracji, tylko brzuska ustrojona i ewentualnie pojedyncze gałązki.

  • U mnie nareszcie pojawiło się słońce i zrobiło się wiosennie. Gałązki też wyglądają ciekawie i są ciekawą wiosenną dekoracją.

 • Pingback: Jak udekorować wielkanocny stół? - Dom na obcasach()

 • Piękny wieniec :))) Jako ozdoba na drzwi albo dekoracja w mieszkaniu jest idealny!
  U mnie wygląda, że wiosna już nadeszła. Mam nadzieje, że taka pogoda utrzyma się nieco dłużej 🙂

 • Mnie również szwajcarscy sąsiedzi zmobilizowali, ale na święta Bożego Narodzenia. Ja w tym roku sama plotłam wieńce z brzozowych gałązek. Teraz czekają na balkonie na zdobienie.

 • Pingback: 5 inspiracji na Święta Wielkanocne()

Close