Dekoracje z papieru na halloween

Dekoracje z papieru na halloween

Do tej pory nie obchodziłam Halloween, ponieważ ten czas zazwyczaj spędzałam z rodziną w dość tradycyjny sposób. W tym roku nie będzie mnie w Polsce, dlatego pomyślałam, że jest to świetna okazja, aby stworzyć dekoracje na ten dzień.

Dekoracje z papieru na Halloween - zrób to sam!

Dekoracje z papieru na Halloween

Zrób to sam!

Przygotowałam trzy pomysły na papierowe ozdoby: nietoperze na ścianę, etykiety do przekąsek, a także pudełko na popcorn w formie strasznego domku. Nietoperze na ścianę nadają niezwykle mrocznego klimatu, ale są łatwe do wykonania. Wszystkie wzory i opisy jak je wykonać znajdziecie poniżej.
Szablony do pobrania
[sociallocker]
nietoperze_przycisk_2     pudelko_przycisk_1     etykiety_przycisk
[/sociallocker]

Po kliknięciu przycisku (powyżej) wyświetlą się Wam szablony do pobrania. Wystarczy je ściągnąć na dysk, a następnie wydrukować. Grafiki zapisane są w bardzo dobrej jakości do druku w formacie A4. Szablony udostępniam za darmo do własnego wykorzystania (nie na odsprzedaż). Jeśli chcecie się nimi podzielić wystarczy zalinkować do wpisu lub szablonu.

1. Nietoperze na ścianę

Potrzebne materiały: wydrukowany szablon, czarny papier, nożyczki, taśma dwustronna lub masa mocująca.

Nietoperze na ścianę - szablon

Sposób wykonania

Pobierz szablon (przycisk nietoperze umieszczony na początku wpisu) i wydrukuj go w formacie A4. Jeśli to możliwe zrezygnuj z marginesów. Wytnij wzory nietoperzy wzdłuż ciągłej linii, a następnie odrysuj je na czarnym papierze. Wytnij kilkanaście sztuk. Złóż skrzydła wzdłuż przerywanej linii (te bliżej głowy złóż do wewnątrz, a te na skrzydłach na zewnątrz). Z tyłu przylep masę mocującą, a następnie przyklej nietoperze do ściany. Wszystkie kroki pokazałam w filmie, który znajdziesz na końcu wpisu.

 

2. Etykiety halloweenowe do przekąsek

Potrzebne materiały: wydrukowany szablon z etykietami, patyczki, taśma klejąca, nożyczki.

Etykiety na przysmaki na Halloween

Sposób wykonania

Pobierz szablon, wydrukuj w formacie A4 i wytnij wszystkie etykiety. Za pomocą taśmy klejącej przyklej patyczek do niezadrukowanej strony. Tak powstałe ozdoby wbij do babeczek, ciastek i owoców.

Halloween - etykieta duch

3. Pudełko na popcorn

Potrzebne materiały: dwa wydrukowane szablony z pudełkiem, nożyczki, klej.

Dekoracje na Halloween krok po kroku

Sposób wykonania

Wydrukuj szablom dwa razy i wytnij wzór. Zrób zgięcia wzdłuż przerywanej linii, złóż pudełko i sklej w zaznaczonych miejscach. Do pudełka możesz wsypać takie smakołyki jak cukierki, ciasteczka czy popcorn.

Ozdoby na Halloween - pudełko na popcorn

Zachęcam do obejrzenia filmu, w którym pokazałam wszystkie kroki 

Tak prezentują się moje ozdoby na Halloween. Starałam się, aby nie było ani zbyt słodko, ani zbyt strasznie.

Czy ktoś z Was obchodzi Halloween?

 • Ale rewelacja! Nietoperze i pudełeczka rządzą <3

 • Bardzo fajna sprawa! Co roku jakieś party jest organizowane, w sensie… domówka! Super pomysł, zwłaszcza te pudełeczka i nietoperki 🙂 Takie pudełeczka mogę naszykować, jak dzieciaki będą biegać po cukierki po domach … ;P

  • Świetne wykorzystanie. Nie pomyślałam o tym 🙂 Udanej zabawy!

 • Pudełka na popcorn extra! My robimy sobie z dzieckiem Halloween 30 października a 1 listopada obchodzimy tradycyjnie. Halloween traktujemy jak zabawę, dzieci ją uwielbiają. wczoraj robiłyśmy Halloween’owe świeczniki, pokażę na blogu niebawem.

  • Tak właśnie mi się wydawało, że Halloween bardzo często obchodzą rodziny z dziećmi, bo to świetna zabawa dla najmłodszych 🙂 Wpadnę zobaczyć świeczniki 🙂 Na mnie czekają jeszcze dynie do zrobienia.

   • Też jeszcze zrobimy jakąś dekorację, bo czujemy niedosyt 😉

 • Nie obchodzę halloween , ale ozdoby mi się podobają i to bardzo 🙂 Szczególnie pojemniki na popcorn 🙂

 • Pudełko na popcorn wymiata, idealne na wspólny seans <3

  • Oj tak 🙂 Ja zastanawiam się nad odświeżeniem „Wywiadu z wampirem” lub „Draculą” F. Coppoli

 • Koniecznie wypróbuje zrobienie dekoracji z córeczką 🙂
  pozdrawiam

 • Moje dzieci uwielbiają Halloween ? Bardzo fajne pomysły!

 • Jak ja się cieszę, że trafiłam na Twój blog, coś mi się wydaje, że zarwę dzisiaj noc ;p
  Masz moc kobieto, zostaję na dłuzej, a te dekoracje są fantastyczne i myślę, że nawet laik jakim jestem ja, da radę je zrobić <3

 • Jak pięknie i kreatywnie na Twoim blogu 🙂 Ozdoby na Halloween są cudowne. Raczej nie obchodzę tego święta, ale uwielbiam przeglądać inspiracje w tym temacie. Najbardziej podoba mi się domek na popcorn!

 • W zasadzie nie obchodzę, dobra, nie ma mnie na żadnej imprezie, ale… Lubię te wszystkie ozdoby i sama kilka szykuję.

 • Twój blog to kopalnia świetnych pomysłów

 • Uwielbiam takie kreatywne, a jednocześnie proste pomysły. Cieszę się, że trafiłam ma Twojego bloga, bo jest świetnym zbiorem inspiracji 🙂

 • Mateusz Deplewski

  NIe mogę pobrać mimo polubienia. Why?? 🙁

  • Dzięki za info. Wtyczka się schrzaniła i nie przepuszcza dalej. Wyłączyłam ją. Możesz teraz sprawdzić. Jeśli nadal nie będziesz widział materiałów, to prześlę Ci je na maila. Zostaw info na magdalena@polenka.pl to odeślę szablony.

Close